Tämä postaus on toteutettu kaupallisessa yhteistyössä: Gaston Luga kanssa!
Hellou!
Toimiva vaatekaappi lähtee vaatteista ja asusteista, jotka toimivat monien asukokonaisuuksien kanssa ja parhainta, jos asusteet sopii minkä tahansa vaatteen kanssa. Tulen myöhemmin esittelemään teille kaikki vaatteeni ja näyttämään paremmin miten melkein jokainen vaatekappale sopii toistensa kanssa yhteen.
Jos asusteisiin tulee jotain, niin en ole vuosiin omistanut isoa käsilaukkua, vaan olen jo monta vuotta ollut reppumuidu. Nuorena en käyttänyt reppua koulussa, vaan isoa käsilaukkua minkä huomasi ryhdissä. Nyt rakastan sitä, kuinka voin pakata lemppari reppuun kaikki tarvittavat tavarat, eikä paino tunnu läheskään niin pahalta, kun se pääsee jakautumaan molemmille hartioille tasaisesti.Monesti olen maininnut vanhasta lemppari repustani ja kuinka sen aika tuli päätökseen ja uuden repun hankkiminen oli ajankohtaista. Samaan aikaan sain yhteistyöpyynnön Gaston Lugalta ja sain valita heidän valikoimastaan omia tarpeita ja silmää hivelöivän repun, joten tämä oli täydellinen ajoitus.
Tyylissäni on muutama erilainen kulmakivi ja tämä Clässic reppu sopii juuri täydellisesti tähän arkisempaan tyyliin, jossa yhdistyy rentous, isot neuleet ja hieman jopa huolimattomuus. Täydellinen reppu, arkisiin tyyleihin ja arkisiin menoihin!
Gaston Lugan valikoimassa löytyy myös yksi toinen lempparini joka sopisi myös hyvin hienostuneempaan tyyliin. Pärlan niminen reppu on tyylikkään näköinen, mikä sopii hyvin illan viettoon, kuin myös arkisempaan tyyliin. Silti valitsin itselleni repun joka tällä hetkellä täyttää ne suurimmat tarpeet ja se oli läppärin kuljettamiseen. Ja koska kaapista löytyy pieniä laukkuja ja siksi valitsin Clässicin tuon soman Pärlan sijasta.


Uusimpana tulokkaana on myös valikoimaan saapunut Clässicin toveri Biten, jossa myös on ajateltu läppäriä kuljettavia tyyppejä. Biten repussa on myös pehmustettu läppäritasku ja oma tasku myös juomapullolle. Valikoimassa löytyy myös esimerkiksi reppuihin mätsääviä osoitelappuja ja lompakko, joten reppujen lisäksi löytyy myös muutakin valikoimaa.
Joulu lähestyy ja on aika alkaa suunnitella joululahjoja ja nyt voit hyödyntää alennuskoodini, joka on vielä 15.11.2019 asti voimassa. Koodilla NINNIJUUTINEN saat -15% alennusta koko Gaston Lugan valikoimasta!
-Ninni