Elokuussa aloitettuani tämän biker shortsien postaussarjan pelkäsin kelien tulevan vastaan. Perjantaina pidettiin puolison kanssa treffi-ilta ja tiesin heti minkä asun laittaisin. Kuten tässä postauksessa paljastinkin, pukevani mekkojen alle shortsit jotta välttyy vilauttelulta, hokasin tämän asun olevan täydellinen seuraavaan biker shortsi postaukseen.
Mustat biker shortsit sopivat täydellisesti neulemekon alle pitkien bootsien kanssa, jotka näkyy neuleen halkiosta. Tämä koko asukokonaisuus on ehdottomasti lempparini tänä syksynä. Tätäkin asua pystyy muokkaamaan monella tapaa ja siitä juuri tykkäänkin vaatteissa, joita osaa ja pystyy yhdistelemään erilailla.


Tämä asu on täydellinen vastapaino niille asuille, jotka eivät ole niin naisellisia. Olen täysin mieliala pukeutuja ja tämä asu on semmoinen, jonka puen päälle tietyllä tuulella. Täytyy olla itsevarma, iloinen ja rakkautta ilmassa, kuten juuri tuona päivänä olikin. Jos ihmisellä on itsevarmuutta hän kantaa asun niin täydellisesti päällään ja tuona päivänä rokkasin tätä asukokonaisuutta aivan täysillä ja sen myös näki ohikulkijat.
On erikoista nähdä miten joskus kävelessä ihmisjoukossa sulaudut kaikkien sekaan ja ympärillä kaikki on harmaata, kun taas joinakin päivinä ylläsi leijailee sädekehä ja kaikki ihmiset hymyilevät ja katsovat sinua (tai asuasi.) Nämä kuvat oli ihana ottaa ja tallentaa muistiin, koska olin niin onnellinen. Moni asia teki niin onnelliseksi ja hymyni tarttui, vähintäänkin puolisolle ja vietimme ihanan illan katsomassa uusimman (joka nyt hieman rikkoo tätä söpöys kuplaa) IT leffan.Pilvilinnat rakoilee myös ja onnellinen viikonloppu sai eilen ihan hirveän käänteen, kun töihin mennessä jouduin pelkäämään henkeni puolesta. Kirjoitin ajatuksiani ylös, mutta en vielä tiedä tulenko tätä kokemusta ikinä kertomaan. Siksi haluankin muistuttaa kaikkia, älkää pitäkö itsestäänselvyytenä näkevänne rakkaitanne uudestaan. Lähdin töihin onnellisena ja pelon hetkellä muistin -onneksi sanoin lähtiessäni puolisolle rakastan sinua. Joskus ne sanat sanotaan viimeistä kertaa, eikä rakkautta voi koskaan näyttää ja antaa toiselle liikaa, joten muistakaa rakastaa arjen kiireen keskelläkin.
-Ninni
Ihana tää asu ja ihana toi mekko! 🙂 😍
TykkääLiked by 1 henkilö
Kiitos 💛 Toi mekko on niin ihana ja lämmin! 😍
TykkääTykkää