Kesän ihanin asu kalkkuna jalkojen kera

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAKesä on nyt vasta alkanut ja ensimmäistä kertaa vilukissakin on tarjennut pihalla. Näistä helteistä on siis otettava kaikki irti ja pukeuduttava just niihin ihaniin kesävaatteisiin mitä kaapista löytyy. Täytyy myöntää, ettei hameita kaapista montaa löydy, mutta farkkuhame tuli ostettua, kun kesän alussa näin vastaantulijalla ihanan asun farkkuhameen kera.

Siinä samalla tajusin, kuinka monen asukokonaisuuden farkkuhameesta saa luotua -jolloin tämä ei ole yhtään hutiostos, vaan kesäisen asun tähti.

Nämä asukuvat käytiin räpsimässä jo muutama viikko sitten ja härregood katsokaa näitä valkosia jalkoja! Haha, ei ollut vielä hirveästi nähnyt aurinkoa tämä likka, kun vertaa tämän hetkiseen päivetykseen. Tosin tarkoituksella en myöskään aurinkoa ole ottanut, koska sen vaaroista kaikki varmasti tietää.

Tosin lähdettiin puolison kanssa yksi päivä extempore rannalle, jolloin aurinkorasva ei päässyt mukaan ja sieltä tarttuikin mukaan muistoksi pieni aurinkoihottuma olkapäähän ja ruskeampi kroppa. Tän hetkisen rusketuksen takana on myös yksi salainen ase, josta tulen vielä täällä blogin puolella kertomaan myös.OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Off shoulder Nelly/ Farkkuhame Nelly/ Kengät Ellos/ Laukku Bik Bok

Tälle kesälle on monta lemppariasua, jota pitäisi keretä kuvaamaan, mutta tämä farkkuhame ja erilaiset yhdistelmät sen kanssa on ehdottomasti tän hetken rakkaus. Mikä on ollut teidän tän kesän lemppariasu? 💛

-Ninni


One thought on “Kesän ihanin asu kalkkuna jalkojen kera

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s