Nyt on pitkästä aikaa pakko vähän avautua ja kertoo myös teillekkin mikä mut saa samaan aikaan alakuloiseksi ja myös vihaiseksi. Tää on asia mistä nykypäivänä kamppailee melkein jokainen ikäluokka ja nykypäivän somen käyttö ei auta asiaa ollenkaan.
Metrossa huomasin kolmen hengen tyttöporukan jossa yksi tytöistä oli allapäin. Hetken aikaa mietin, että kiusaavatko nämä toiset tytöt häntä, vai mikä on homman idea. Ensimmäinen lausahdus minkä kuulin nuoren tytön suusta oli olet säkin tosi nätti. Se laittoi hymyn suupielille, koska on hienoa kuulla toisten kehuvan muita, niin helppoa kuin se kehujen antaminen onkin!
Valitettavasti se ei jäänyt siihen, metrossa tytöt selasivat instagramia ja välillä kuului kommentteja katso nyt millaiset rinnat hänelläkin on. Kuvia selaillessa tytöt jäivät miettimään miten saisi itsestään yhtä kauniita kuvia. Mua on pitkän aikaa kiehuttanut tässä se, että vain isorintaisia naisia pidetään seksikkäinä, tai kauniimpina. Varsinkin siinä vaiheessa, kun tämä ajatus on uponnut 12-15 vuotiaiden päähän, että vain tissikuvilla saat huomioo. Toki niillä saat huomioo, mutta millaista huomioo halutaan? Eivätkä monikaan nainen, tai mies tiedä milloin nämä kuvat ovat vain silmänlumetta.
Tän kesän hittinä on myös tuo varmasti kaikkien tuntema narupaita. On hillittyjä ja niitä missä ei tarvitse jättää arvailun varaan mitään. Itseäni jokseenkin säälittää niiden tyttöjen/naisten kohdalla jotka näillä paidoilla hakee sitä huomioo. Täytyy nyt tässä mainita, etten ole mikään nunna, mutta seksikäs pukeutuminen ilman paljastelua on tällä vuosikymmenellä unohtunut kokonaan!
Jos unelmien mies sinua lähestyy ainoastaan paljastelevien kuvien takia, niin vastaako hän nyt aivan sinunkaan odotuksiasi. Kummiskin moni meistä haluaa, että meidän luonteeseemme rakastuttaisiin. Nämä ovat näitä mistä jokaisella on omat mielipiteet ja kriteerit tulevaa kumppaniaan kohtaan. Eli älkää juurtako mieleenne kukaan sitä, ettei kelpaisi juuri sellaisena kuin on, koska täällä on paljon ihmisiä, jotka eivät siitä ulkokuoresta välitä vaan siitä mitä siellä sisällä on.
Tästä asiasta voisin kirjoittaa niin pitkään, että sormet puutuisivat. Meistä jokainen on seksikäs ja seksikkäämpi olet itsevarmalla pukeutumisella missä sinun ei tarvitse vilautella takamusta, tai etuvarustusta koko kansalle.Haluan ottaa itsestäni kuvia mitä äitini voi näyttää isälleni ja hän voi kehua minua ylpeänä kauniiksi. Pukeutua niin, että kumppanini voi kävellä ylpeänä vierelläni ja pitää minua itsevarmana naisena. Rauhaa ja rakkautta kaikille, me kaikki naiset ollaan täydellisiä jokaisessa kropassa, joten arvostakaa jokainen itseänne sellaisena kuin olette.
-Ninni
Hyvä postaus ja oon täysin samaa mieltä sun kanssa!
TykkääLiked by 1 henkilö
Amen to that! Niin samaa mieltä!
TykkääLiked by 1 henkilö